اگر BCCI IPL 2021 را لغو کند، وقت آن است که دوباره فکر کنیم!

[ad_1]

“این بهترین زمان بود، بدترین زمان بود” – این سخنان چارلز دیکنز در “داستان دو شهر” در این زمانه همه گیری جهانی COVID-19 بسیار صادق است. لیگ برتر هند (IPL) از زمان آغاز به کار آن در سال 2008، یک برنامه ثابت در تقویم بین المللی کریکت بوده است. موفقیت IPL، هیئت کنترل کریکت در هند (BCCI) را بدون هیچ تردیدی به ثروتمندترین ارگان کریکت در جهان تبدیل کرده است. جهان و بسیاری از مشاغل بین المللی را راه اندازی کرد.

BCCI زمانی که موفق شد با موفقیت میزبانی – البته با تأخیر – IPL 2020 را در امارات متحده عربی در اوج همه‌گیری COVID-19 در سال گذشته در ماه‌های سپتامبر و اکتبر انجام دهد. هند امیدوار بود که میزبانی لیگ T20 در سال 2021 نسبت به سال 2020 کار آسان تری باشد، اما افسوس که کووید-19 همه جابجایی ها و ترکیبات آنها را از پنجره بیرون انداخته است.

اولین بازی چهاردهمین دوره IPL کمتر از یک هفته باقی مانده است – در 9 آوریل (جمعه) – با مدافعان قهرمانی سرخپوستان بمبئی به مصاف رویال چلنجرز بنگلور ویرات کوهلی می روند، اما همه گیر جهانی با انتقام به پایان می رسد. در روز یکشنبه (4 آوریل) طبق آمار رسمی، هند شاهد بیش از 93000 مورد جدید COVID-19 بود – بیش از 10 برابر تعداد مشاهده شده در ماه فوریه.

تست Axar Patel، Devdutt Paddikal مثبت شد

IPL و BCCI از COVID-19 نیز مصون نیستند. روز شنبه (3 آوریل)، نایب قهرمان IPL 2020 دهلی کپیتالز اعلام کرد که تست کووید-19 ستاره همه جانبه Axar Patel مثبت شده است و در حالی است که گزارش های رسانه ای انزوا همچنین نشان می دهد که رویال چلنجرز بنگلور افتتاحیه Devdutt Paddikal نیز مثبت است.

این همه چیز نیست، یک عضو تیم سازماندهی محتوای Chennai Super Kings و 10 عضو کمیته IPL از جمله زمین‌بازان ورزشگاه Wankhede نیز قبلاً مثبت بوده‌اند. به سختی می توان گفت که آیا BCCI در حالت وحشت قرار دارد یا خیر، اما حیدرآباد و ایندور به عنوان مکان های پشتیبان نگهداری می شوند اگر اوضاع در بمبئی از کنترل خارج شود.

همچنین بخوانید | ترس از کووید در IPL 2021: پایتخت دهلی، سوپر کینگز چنای در زمین آشنا

کریکت بازان بین المللی مانند جاش هزلوود از استرالیا، کارشناس ضربان قلب CSK، در حال حاضر به سلامت خود نسبت به ثروتی که مشارکت IPL وعده داده است، اولویت داده اند. در واقع، CSK نتوانست حتی بین المللی را متقاعد کند بیلی استنلیک به عنوان جایگزین ملحق می شود.

اگر کریکت‌بازان بین‌المللی اولویت را به سلامت خود و خانواده‌هایشان می‌دهند، BCCI نباید نگران سلامتی و رفاه کریکت‌بازان خود باشد. شکی در مورد شایستگی BCCI وجود ندارد که در سازماندهی یک حباب زیستی غیرقابل نفوذ در طول IPL 2020 و به دنبال آن بازی های خانگی مقابل انگلیس با مسابقاتی که با موفقیت در احمدآباد و پونا برگزار شد، فوق العاده بود.

با این حال، تصمیم آنها برای اجازه دادن به جمعیت در احمدآباد در طول پنج مسابقه سری T20 مقابل انگلیس منجر به جهش COVID-19 در IIM Ahmedabad شد. اگرچه حضور جمعیت از سومین T20I ممنوع شد، هیچ تضمینی وجود ندارد که آسیبی – مانند آسیب وارد شده به Axar Patel – ممکن است وارد نشده باشد.

ساچین تندولکار و 3 نفر دیگر طعمه سری جهانی ایمنی جاده می شوند

سری جهانی ایمنی جاده ای که به درستی مدیریت نشده است در رایپور بزرگترین نمونه در مقابل BCCI است. مجموعه‌ای که در آن بازیکنان بازنشسته بین‌المللی کریکت مانند ساچین تندولکار، سانات جایسوریا و کوین پیترسن شرکت کردند، منجر به مثبت شدن تست تست چهار بازیکن سابق کریکت هندی از جمله خود تندولکار، عرفان و یوسف پاتان و سوبرامانیوم بدرینات شد. تندولکار، در واقع، روز جمعه اطلاع داد که برای درمان کووید-19 در بیمارستان بستری شده است.

حباب زیستی BCCI بدون شک برای شروع در همه شهرهای میزبان از جمله چنای و بمبئی وجود دارد، اما عوامل ناشناخته زیادی در مورد COVID-19 وجود دارد. به غیر از بازیکنان کریکت، زمین‌بازان، خدمه تلویزیون، کارکنان پشتیبانی و غیره نیز حضور دارند. درگیر میزبانی مسابقات هتل‌هایی که تیم‌ها در آن اقامت دارند نیز باید کاملاً ایمن باشند و پس از آن بحث سفر به یک شهر جدید مطرح می‌شود که از هفته سوم مسابقات اتفاق خواهد افتاد. BCCI چگونه وقتی تیم‌ها مجبور به سوار شدن به پروازهای خارج از چنای یا بمبئی هستند، هیچ تخلفی را تضمین نمی‌کند.

بازیکنان بین المللی هنوز از نقاط مختلف جهان در حال نفوذ هستند. BCCI قبل از شروع آموزش با فرنچایز، داشتن یک دوره قرنطینه هفت روزه را اجباری کرده است، اما گزارش های منفی نادرست، مانند آنچه در مورد آکسار پاتل وجود دارد، یک مشکل بزرگ است.

لغو IPL 2021 یک گام افراطی خواهد بود و واقعاً ضربه سختی به BCCI خواهد زد. سهامداران زیادی درگیر هستند – از پخش کننده های میزبان ستاره ورزش به حامیان رسمی تیم و IPL و غیره – اما آیا جان و ایمنی انسان برای یک سال بر منافع مالی اولویت ندارد، به خصوص زمانی که جهان با همه گیری جهانی دست و پنجه نرم می کند؟

اگر انبوهی از موارد مثبت کمپین IPL-14 آنها را از مسیر خارج کند، مانند مورد CSK در IPL 2020، یک فرنچایز بسیار ناعادلانه خواهد بود. سوال این است که آیا سوراو گانگولی، رئیس BCCI، آنقدر شجاع خواهد بود که گام بزرگی بردارد و در آخرین لحظه، IPL 2021 را قطع کند تا کریکت‌بازان را از COVID-19 در امان نگه دارد؟

نظرات بیان شده در این نسخه متعلق به نویسنده است[ad_2]

Walker Jimenez

طرفدار تلویزیون آزاد. علاقه مندان به سفر نرد وب. گیمر. علاقه مندان به الکل ارتباط دهنده. نینجا غذا. پیشگام آبجو.

تماس با ما