به روز رسانی زنده المپیک: لیندزی جاکوبلیس اولین طلای ایالات متحده را به دست آورد

[ad_1]

اعتبار…رابرت اف. بوکاتی/ آسوشیتدپرس

هنگامی که میکائلا شیفرین، قهرمان دو دوره المپیک و مسلط ترین چهره مسابقات اسکی برای چندین سال، روز دوشنبه سقوط کرد و زودتر از غول اسلالوم زنان در المپیک پکن خارج شد، یک ناهنجاری به نظر می رسید، یک نقص که به شدت اتفاق خواهد افتاد. کوه های شیب دار در شرایط لغزنده

اما چهارشنبه، شیفرین مسابقه دوم خود را به پایان نرساند و دوباره تنها چند ثانیه قبل از خروج از کورس دوام آورد. این بار بهترین رویداد او، اسلالوم بود. او به کنار مسیر رسید، جایی که به سرعت چوب‌های اسکی و چوب‌هایش را کنار زد، روی برف نشست و سرش را بین زانوهای خمیده‌اش فرو کرد. او بیش از 20 دقیقه در آنجا ماند زیرا رقبای او در حال عبور از گذشته بودند.

هیچ چیز در زندگی حرفه ای شیفرین چنین شکست سریع، کامل و مکرر را در بزرگترین صحنه ورزشی او به تصویر نمی کشید. اسلالوم دقیق‌ترین رشته مسابقه اسکی است، اما برای اسکی‌باز اسلالوم با مدال تاریخ که تنها پنج ثانیه در بهترین مسابقه‌اش دوام بیاورد، و در یک مسابقه المپیکی که چهار سال برای آن آماده شده، تقریبا غیرقابل درک است.

اگر شیفرین بخواهد در آن ها شرکت کند، سه مسابقه المپیک باقی می ماند، چیزی که دیگر قطعی به نظر نمی رسد. پس از مسابقه خود در روز چهارشنبه، او متزلزل و گیج شده بود. او هنگام صحبت با خبرنگاران در حالی که گریه می کرد، دلشکستگی خود را پنهان نکرد.

او گفت: “من سعی خواهم کرد دوباره تنظیم مجدد کنم و شاید این بار سعی کنم بهتر تنظیم مجدد کنم.” “اما من همچنین نمی دانم چگونه آن را بهتر انجام دهم، زیرا نمی دانم. من قبلاً هرگز در این موقعیت نبوده ام و نمی دانم چگونه با آن رفتار کنم.

“اگر قرار است روی دروازه پنجم اسکی کنم، خوب، چه فایده ای دارد؟”

پترا ولهوا، که در طول این فصل رقابت سختی با شیفرین داشته است، پس از اولین دویدن نامنظم بازگشت و در مسابقه روز چهارشنبه پیروز شد و اولین مدال آور المپیک آلپاین از اسلواکی شد. کاترینا لینزبرگر از اتریش با 0.08 ثانیه پس از ولهوا در جایگاه دوم قرار گرفت و وندی هولدنر از سوئیس با فاصله 0.04 ثانیه از لیزنبرگر به مدال برنز دست یافت.

شیفرین که انتظار می رفت برای کسب مدال های طلای متعدد در این بازی ها تلاش کند، تقریباً از همان ابتدا در دوی روز چهارشنبه مشکل داشت، زیرا پاها و دست هایش هماهنگ نبودند، تعادلش به هم می خورد و به نظر می رسید که دروازه ها سریعتر از آنچه که می توانست واکنش نشان دهد به سمت او می آیند. . او تقریباً دور دروازه چهارم افتاد، و در حالی که هنوز ایستاده بود، تحمل معمولاً متشکل او هول شده بود. همانطور که از دروازه پنجم عبور می کرد، به سمت کنار مسیر حرکت می کرد و می دانست که مسابقه او به پایان رسیده است. او قبل از دروازه ششم محروم شد.

شیفرین گفت: “من قصد داشتم بهترین اسکی و سریعترین پیچ هایم را انجام دهم.” “اما برای انجام این کار، من باید خط را فشار می دادم، تاکتیک ها را. و واقعاً در آن حد است. و همه چیز آنقدر سریع اتفاق می‌افتد که واقعاً فضایی برای لغزش کوچک وجود نداشت.»

اعتبار…رابرت اف. بوکاتی/ آسوشیتدپرس

صدای او دردناک بود، شیفرین همچنین توضیح داد که در حالی که در کنار مسیر نشسته بود به چه چیزی فکر می کرد. او گفت که احساس ناامید کردن خود و دیگران بر او غلبه کرده است.

او گفت: «سعی داشتم به گذشته نگاه کنم و به روزهای آخر فکر کنم، و فکر کنم که در حال انجام چه کاری بوده‌ام و با اسکی کردنم چه می‌کردم که نشان می‌دهد در دروازه پنجم به خودم فشار می‌آورم. کمی خیلی سخت است که در واقع نتوانم در مسیر بمانیم.»

شیفرین، 26 ساله، برنده اسلالوم بازی های المپیک 2014 شد و از آن زمان تاکنون بر این مسابقات مسلط بوده و بیش از هر مسابقه دهنده دیگری، چه مرد و چه زن، در مسابقات اسلالوم جام جهانی، 47 ساله، پیروز شده است. او به ندرت اشتباه می کند. هنگامی که او در اوایل ماه گذشته نتوانست یک اسلالوم را به پایان برساند، این اولین بار در نزدیک به چهار سال بود که اتفاق افتاد.

شیفرین هفته های گذشته را به طور گسترده در مورد تمام موانع بیرونی که می تواند مانع از موفقیت او در این بازی ها شود صحبت کرده است. تست کرونای او در ماه دسامبر مثبت شد و از مشکلات لجستیکی مربوط به رفتن به چین و پروتکل‌های همه‌گیر زندگی در المپیک می‌ترسید.

در اولین روزهای حضورش در بازی‌ها، او اغلب در مورد باد و تصادفی بودن آنچه می‌توانست روی یک کوه تندباد اتفاق بیفتد بحث می‌کرد. اما هیچ یک از این عوامل در اینجا نقشی ندارند. او چیزی در مورد اعصابی که ممکن است باعث شده است او تنها 12 دروازه در دو مسابقه دوام بیاورد، ذکر نکرد. او همچنین بهانه ای نیاورد، و نگرش او در روز دوشنبه خوشبینانه بود.

یادآوری همه اینها در روز چهارشنبه سخت تر بود.

شیفرین گفت: “این پایان دنیا نیست.” و خیلی احمقانه است که اینقدر اهمیت بدهیم. اما احساس می‌کنم اکنون باید خیلی سؤال کنم.»

شیفرین در دو المپیک قبلی سه مدال کسب کرده است، اما این اولین مدال پس از مرگ تصادفی پدرش جف شیفرین در دو سال پیش است. این از ذهن او دور نمانده بود زیرا او برای ترک منطقه مسابقه در روز چهارشنبه آماده می شد.

شیفرین گفت: «در حال حاضر، واقعاً دوست دارم با او تماس بگیرم.

اجرا 1

اجرا 2

زمان

1
پرچم SVK

اسلواکی

52.89

52.09

1:44.98

2
پرچم SUI

سوئیس

53.35

52.40

1:45.75

3
پرچم SWE

سوئد

53.44

52.87

1:46.31

[ad_2]

Claudia Larsen

پیشگام وب. خالق حرفه ای درونگرا. پزشک آبجو. شیطان متعصب تلویزیون.

تماس با ما