(تصاویر) موتور جدید مازراتی MC20

مازراتی MC20 یکی از جدیدترین محصولات این خودروساز ایتالیایی و اولین خودروی فوق اسپرت تولید شده توسط این شرکت است.

به گزارش عصر ایران، Maserati S. Maserati SpA تولید کننده خودروهای لوکس ایتالیایی است. این شرکت بسیار بزرگتر از دو خودروساز معروف ایتالیایی دیگر یعنی فراری و لامبورگینی است و تاسیس آن در سال 1914 در شهر بولونیا آغاز شد. اولین خودروهای مازراتی در سال 1926 خط تولید را ترک کردند.

دفتر مرکزی و کارخانه مازراتی در حال حاضر در شهر مودنا ایتالیا قرار دارد. این شرکت از سال 2021 تحت مالکیت شرکت خودروسازی چندملیتی Stlantis فعالیت می کند. لوگوی سه شاخه مازراتی یکی از معروف ترین علائم تجاری جهان است.

معرفی مدل MC20

مازراتی MC20 (MC20) یکی از جدیدترین محصولات این خودروساز ایتالیایی و اولین خودروی فوق اسپرت تولید شده توسط این شرکت است. برای تولید این مدل، کارخانه Viale Ciro Menotti مازراتی در مودنا با خطوط جدید تولید، مونتاژ موتور، رنگ آمیزی و آزمایشگاه موتور بازسازی شد.

یکی از نوآوری های اصلی در کارگاه تولید کارخانه استفاده از سیستم متمایز حمل و نقل بدنه خودرو در هنگام مونتاژ با استفاده از ماشین های کنترل اتوماتیک است. این سیستم فرصتی را برای حمل و نقل وسایل نقلیه در هنگام مونتاژ با بالاترین سطح ایمنی و اطمینان فراهم می کند.

خودروها با دست مونتاژ می شوند تا مهارتی که مازراتی به آن معروف است حفظ شود. اتوماسیون حداقل است و تنها سه ربات در کل سیستم وجود دارد، دو ربات برای رنگ آمیزی بدنه و یک ربات برای استفاده بهینه از چسب برای اتصال شیشه های جلو و عقب استفاده می شود.

خط تولید جدید مازراتی به شش حوزه اصلی شامل خط مونتاژ بدنه با منطقه اندازه گیری، خط رنگ آمیزی، خط مونتاژ موتور، خط مونتاژ خودرو با مناطق آماده سازی، خط بازرسی و خط عملیات نهایی تقسیم می شود.

یک موتور کاملا جدید برای مازراتی MC20

مازراتی در MC20 از یک موتور کاملاً جدید 6 سیلندر توئین توربو استفاده کرده است. این موتور که با نام نتتونو شناخته می‌شود، دارای یک سیستم احتراق دوگانه منحصربه‌فرد است که از اتومبیل‌های مسابقه‌ای فرمول 1 مشتق شده و به یک گیربکس اتوماتیک دو کلاچه هشت سرعته متصل می‌شود. نتونو توانایی تولید 630 اسب بخار قدرت و 730 نیوتن متر گشتاور را دارد.

موتور Netuno اولین فرزند آزمایشگاه موتور مازراتی است که در کارخانه Viale Ciro Menotti راه اندازی شد.

قیمت خودروهای داخلی و خارجی را در صفحه قیمت خودرو مشاهده کنید.

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

تماس با ما