IPO LIC: مشترکین Pradhan Mantri Jeevan Jyoti Bima Yojana واجد شرایط تخفیف IPO هستند

[ad_1]

دهلی نو: رئیس شرکت بیمه MR Kumar روز دوشنبه گفت که مشترکین Pradhan Mantri Jeevan Jyoti Bima Yojana (PMJJBY) واجد شرایط عرضه اولیه عمومی LIC با تخفیف هستند.

کومار در تعامل با رسانه ها گفت: PMJJBY بخشی از آن است و رزرو وجود دارد (برای بیمه شدگان). (همچنین بخوانید: آیا دارندگان بیمه نامه منسوخ می توانند برای IPO LIC درخواست دهند؟)

PMJJBY که در سال 2015 راه اندازی شد، پوشش عمر یک ساله قابل تمدید به مبلغ 2 میلیون روپیه را به همه دارندگان حساب بانکی پس انداز در گروه سنی 18 تا 50 سال، پوشش مرگ به هر دلیلی، با حق بیمه 330 روپیه در سال برای هر مشترک ارائه می دهد. (همچنین بخوانید: IPO LIC: پیوند مستقیم را برای پیوند PAN-LIC بررسی کنید، برای اشتراک IPO اجباری)

این طرح دولتی از طریق LIC ارائه یا اداره می شود. طبق پیش نویس بروشور شاه ماهی قرمز (DRHP) که هفته گذشته ثبت شد، حداکثر مبلغ پیشنهادی تحت بخش رزرو بیمه گذار توسط بیمه گذار واجد شرایط از 200000 روپیه (خالی از تخفیف بیمه گذار) تجاوز نمی کند.

علاوه بر این، بیمه شدگانی که دارای یک یا چند سیاست LIC در تاریخ DRHP و تاریخ افتتاح پیشنهاد/پیشنهاد هستند و ساکنان هند هستند، واجد شرایط درخواست در این پیشنهاد، تحت بخش رزرو بیمه‌گذار خواهند بود.

مجموع رزرو برای بیمه شدگان واجد شرایط نباید از 10 درصد کل اندازه پیشنهاد تجاوز کند. بخشی از پیشنهاد برای تخصیص به بیمه شدگان واجد شرایط به صورت متناسب منوط به دریافت مصوبات لازم از سوی دولت است.

LIC تقریباً 21 میلیون بیمه نامه انفرادی در سال مالی 2021 دارد که تقریباً 75 درصد از صدور بیمه نامه های فردی جدید را تشکیل می دهد. IPO توسط دولت هند برای فروش (OFS) پیشنهاد می شود. هیچ انتشار جدیدی از سهام توسط LIC وجود ندارد.

دولت 100 درصد سهام یا بیش از 632.49 کرور سهم در LIC دارد. ارزش اسمی هر سهم 10 روپیه است. انتشار عمومی LIC بزرگترین IPO در تاریخ بازار سهام هند خواهد بود.

پس از فهرست شدن، ارزش گذاری بازار LIC با شرکت های برتر مانند RIL و TCS قابل مقایسه خواهد بود. IPO LIC تا ماه مارس پیش بینی می شود و درآمد حاصل از آن برای دستیابی به هدف بازنگری شده عدم سرمایه گذاری 78000 کرور روپیه در سال مالی جاری بسیار مهم است.

سرمایه سهام LIC از 100 کرور روپیه به 6325 کرور در سپتامبر سال گذشته افزایش یافت تا به تسهیل IPO کمک کند. ماه گذشته، LIC سود پس از کسر مالیات را 1437 کرور برای نیمه اول سال مالی 2021-22 گزارش کرد که در مقایسه با 6.14 کرور در دوره سال قبل.[ad_2]

Izaiah Harrison

سازمان دهنده کل مبشر موسیقی شیطانی. گیک قهوه. خالق برنده جایزه متعصب الکل مزاحم عمومی

تماس با ما