مدارس دهلی همچنان تعطیل هستند. رستوران و بارها مجاز به کار با 50 درصد ظرفیت هستند

[ad_1]

دهلی نو: دولت دهلی روز پنجشنبه اعلام کرد که مدارس در پایتخت این کشور تا زمان صدور سفارشات بیشتر بسته خواهند ماند، اما به دلیل کاهش قابل توجه موارد کووید-19، رستوران ها، کافه ها و سینماها اجازه فعالیت با 50 درصد ظرفیت را داد.

این تصمیم توسط آژانس مدیریت بلایای دهلی (DDMA) در نشستی در سطح بالا که خواستار بررسی وضعیت کووید-19 در پایتخت این کشور شده بود، اتخاذ شد.

در این جلسه همچنین رفع محدودیت ها در پایتخت کشور در رابطه با بهبود وضعیت کووید-19 مورد بحث و بررسی قرار گرفت. جلسه DDMA به ریاست معاون فرماندار آنیل بایجل برگزار شد که به صورت مجازی و با حضور نخست وزیر آرویند کجریوال و سایر مقامات ارشد برگزار شد.

در نشست DDMA در دهلی، تصمیمی برای رفع محدودیت‌هایی مانند ممنوعیت سفرهای آخر هفته و سیستم‌های عجیب و غریب در بازارها به دلیل کاهش موارد کووید گرفته شد. DDMA گفت که آژانس های دولتی نیز مجاز به بازگشایی با 50 درصد از کارمندان هستند.

تصمیم دیگری که در این جلسه گرفته شد، اجازه برگزاری مراسم عقد با حداکثر 200 مهمان در فضای باز و حداکثر 50 درصد در داخل خانه بود. تاکنون تنها 20 نفر مجاز به حضور در این مراسم در خانه بوده اند. وی ادامه داد: منع رفت و آمد شبانه در روزهای هفته از ساعت 22 تا 17 ادامه خواهد داشت.

AND: “منع رفت و آمد شبانه ادامه خواهد داشت. افتتاح مدارس در جلسه بعدی DDMA انجام می شود. عروسی حداکثر با 200 نفر یا 50 درصد ظرفیت برگزار می شود. 50٪ ظرفیت برای بارها، رستوران ها و سینماها.” خبرگزاری گفت.

هفته گذشته، دولت دهلی به تمامی دفاتر خصوصی در پایتخت ملی دهلی در خارج از منطقه ممنوعه اجازه داد تا با مشارکت حداکثر 50 درصدی فعالیت کنند.

با این حال، DDMA به دفاتر خصوصی توصیه کرده بود که زمان، حضور و تعداد کارکنان را تغییر دهند. در اوایل این ماه، DDMA تصمیم گرفت برای جلوگیری از افزایش COVID-19، ممنوعیت سفر به دهلی را در روزهای شنبه و یکشنبه اعمال کند.

در همین حال، دولت دهلی روز چهارشنبه اعلام کرد که در 24 ساعت گذشته 7498 مورد جدید ابتلا به کووید-19 گزارش شده است. به گزارش بولتن شورای سلامت، مثبت بودن روز به 10.59 درصد رسیده است. در 24 ساعت گذشته در مجموع 70804 نمونه مورد آزمایش قرار گرفت.

طی 24 ساعت گذشته 11 هزار و 164 نفر از بیماران مبتلا به این ویروس بهبود یافتند که به این معنی تعداد بهبود یافتگان در پایتخت به 17 میلیون و 46 هزار و 972 نفر رسید و در 24 ساعت گذشته 29 نفر بر اثر این ویروس مرگبار جان خود را از دست دادند. تعداد قربانیان این بیماری در دهلی در حال حاضر 25710 نفر است.

مرگ و میر ناشی از کووید 1.42 درصد است. در حال حاضر 38315 مورد فعال کووید-19 در دهلی وجود دارد.

تلویزیون مستقیم[ad_2]

Shirley Bond

خواننده Wannabe. ماون غذا. طرفدار فرهنگ پاپ علاقه مندان به تلویزیون درونگرا. تنظیم کننده. پیشگام موسیقی. متفکر معتبر.

تماس با ما